تبلیغات
وبلاگ علمدار بصیرت عباسیه حضرت ابوالفضل العباس دزفول - پیش‌بینی تاریخی؛ تحلیل نامه امام به گورباچف
 
عباسیه حضرت ابوالفضل العباس دزفول
« علمدار بصیرت »
درباره وبلاگ


«علمدار بصیرت»

دیروز از هر چه بود گذشتیم...
امروز از هر چه بودیم!
آنجا پشت خاکریز بودیم و...
اینجا در پناه میز!
دیروز دنبال گمنامی بودیم و...
امروز مواظبیم ناممان گم نشود!
جبهه بوی ایمان می‌داد...
اینجا ایمانمان بو می‌دهد
الهی
نصیرمان باش تا «بصیر» گردیم...
بصیرمان کن تا از مسیر برنگردیم...
و آزادمان کن تا اسیر نگردیم

سردار شهید نورعلی شوشتری


مدیر وبلاگ : مجید فقیهی
آخرین نوشته‌ها
نظرسنجی
وبلاگ ما را چطور ارزیابی می‌کنید؟

به وبلاگ علمدار بصیرت خوش آمدید

منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات سازنده شما هستیم

به نام خدا
تحلیل نامه امام خمینی به گورباچف
این مطلب تحلیل و بررسی نامه امام خمینی به گورباچف می‌باشد. من در تابستان پیش به همراه اعضا و مسئولین عباسیه سفری به قم داشتم و در آنجا با دیدن خانه بنیانگذار انقلاب اسلامی، حیرت من نسبت به این مرد بزرگ چند برابر شد. مردی بزرگ در خانه‌ای بسیار ساده و با كمترین امكانات آن زمان و كوچك.
از کاخ شاه نیز دیدن کردم. اینجا نیز انسان حیرت زده می‌شود. ولی این خیرگی با تحیری که در منزل امام به من دست داد فرق دارد. امامی که فقط به فکر ملت خود، آزادی و سعادت آن بوده و همه عمر خود را نثار این مهم کرده و شاهی که ملت ایران با تاریخ کهن را به سوی فاجعه‌ها و مصیبت‌ها سوق داد، فقط به دنبال منافع شخصی خود بود و پایه‌های کاخ خود را روی بدبختی ملتش استوار کرد...
برای ملتی که در میان وحشت‌های رژیم شاه خفه می‌شد، خداوند بنده خود خمینی را به عنوان ناجی فرستاد. انسانی که در میان بزرگترین شخصیت‌های جهان مقامش از همه عالی‌تر است. انسانی که قدرت پیش‌بینی دهها و صدها سال را داشت و آینده را از قبل ارزیابی می‌کرد.آن حضرت مخالف سرسخت تک‌قطبی شدن جهان بود و دست به برنامه‌هایی برای ارتقای سطح معارف در این زمینه می‌زد. وی خط مشی «نه شرقی نه غربی» را ارائه داد.
یکی از ویژگیهای شگفت انگیز تفکر سیاسی امام خمینی این می‌باشد که آن رهبر نابغه و مدبر تحولات آتی در صحنه سیاست جهان و وقوع تبادلات در قطب‌ها را از قبل پیش‌بینی می‌کرد. این یکی از مطلوبترین جهات تفکرات سیاسی امام خمینی می‌باشد که ایشان قدرت و عظمت خداوند متعال، خالق کل موجودات و هستی را در مقابل همه زرق و برق‌ها و معجزات جهان سرمایه‌داری در همه عرصه‌ها قرار داد.
پیش‌بینی‌های این فیلسوف و عارف الهی مبنی بر فروپاشی بلوک شرق یعنی شوروی و از بین رفتن اردوی سرمایه‌داری جای تفکر بسیار دارد. امام خمینی در نامه تاریخی خود به میخائیل گورباچف رهبر اتحاد جماهیر شوروی قبل از متزلزل شدن پایه‌های اردوی کمونیستی، در سایه دوراندیشی خود تأکید کرده بود که موازنه قدرت در دنیا رو به تغییر است و این تغییرات به فروپاشی کمونیسم و بلوک شرق خواهد انجامید.
حضرت امام خمینی در مطلع نامه خود می‌نویسد: «اولاً رهبری شما بر اتحاد شوروی و موضع‌گیری‌تان در مسئله پرسترویکا و علنیت توازن کنونی موجود، جهان را در آینده نزدیک دستخوش تحولات اساسی خواهد کرد. متانت شما در رویارویی با تحولات جهانی در بسیاری از موارد منبع تغییرات و مسبب بر هم خوردن توازن کنونی موجود می شود.»
دوماً: حضرت امام خمینی با قاطعیت اعلام می کند: «فروپاشی کمونیسم به دلیل ضعف آن در پاسخگویی به نیازهای واقعی انسانها اجتناب ناپذیر است و باید بعد از این در موزه تاریخ سیاسی جهان به دنبال کمونیسم بگردیم. زیرا کمونیسم پاسخگوی هیچ یک از نیازهای واقعی انسانها نیست... چرا که آن یک مکتب مادی‌گرا است و رها کردن بشریت از بحران بی‌اعتقادی و هدایت آن به سوی دنیای معنویات که اصلی‌ترین درد جوامع شرق و غرب است میسر نمی‌باشد.»
سوماً: حضرت امام دو بار به گورباچف خاطرنشان می‌کند: «نظام کمونیستی برای اصلاح روش‌های نادرست خود اصلاً نباید به دامن غرب پناه ببرد و در آن به دنبال راه حل مشکلات خود باشد. امکان دارد که از فعالیت‌های اقتصادی سران سابق کمونیستی و روش‌های نادرست آنها باغ سبز جهان غرب شکوفا شود ولی حقیقت در جای دیگری است. اگر شما در چنین شرایطی مایل باشید برای باز کردن گره‌های اقتصاد بر باد رفته کمونیسم به منابع سرمایه‌داری غرب پناه ببرید در آن صورت هرگز نخواهید توانست دردهای جامعه خود را علاج کنید. باید دیگران بیایند و دردهای شما را علاج کنند. چرا که امروز اگر مارکسیسم در مسائل اقتصادی و اجتماعی به بن‌بست رسیده، جهان غرب نیز در همان مسائل دچار سختی شده است.
امروز در جهان چیزی بنام کمونیسم وجود ندارد. ولی از شما با جدیت می‌خواهم که در تخریب دیوارهای خیالی مارکسیسم در زندان غرب و شیطان بزرگ (آمریکا) گرفتار نشوید».
دو بار تذکر جدی حضرت امام درباره این مسئله مهم حاکی از درایت آن رهبر الهی در مورد آینده جهان می‌باشد. حوادث بعدی که با تمایلات شدید جهان کمونیستی به غرب و زیر پای غرب افتادن و پناه بردن به آغوش شیطان بزرگ به همراه بود درست همان مسائلی هستند که حضرت امام خمینی در سایه درایت خود درباره آنها به رهبری اتحاد شوروی تذکر داده بود.
بیانات مذکور امام راجع به نامه تاریخی خود پیرامون سرنوشت آتی اتحاد شوروی فوق العاده جالب است. بعدها میخائیل گورباچف در این مورد گفت: «اگر به دوراندیشی امام خمینی توجه می‌کردیم و به هشدارهای ایشان با جدیت عمل می‌نمودیم اکنون چنین سرنوشت ناخوشایندی را نداشتیم.»
این اعترافات درست ده سال بعد از ارسال نامه تاریخی حضرت امام خمینی به رهبری اتحاد شوروی بوده است. ظرف این مدت دو مورد از درایت امام یعنی اضمحلال امپراطوری شرق و پناه بردن اتحاد شوروی به آغوش غرب و به بن بست رسیدن آن آشکار گردید.
ضمن تفکر در مورد همه این مسائل، این کلام حضرت امام به ذهنم خطور می‌کند: «ای مسلمانان جهان که واقعاً به اسلام ایمان دارید، به پا خیزید و پیرامون پرچم توحید و تعالیم اسلامی دست استعمارگران خائن را از کشورتان و منابع طبیعی غنی کوتاه کنید. عظمت اسلام را به آن برگردانید. اختلافات و خواسته‌های نفسانی را به کنار بگذارید که شما همه چیز را دارا هستید.


نوع مطلب : حدیث و سخنان بزرگان، سیاسی، 
برچسب‌ها : امام خمینی (ره)، گورباچف، تحلیل نامه امام، بلوک شرق، نه شرقی نه غربی، مسلمانان جهان، جمهوری اسلامی ایران، انقلاب، اضمحلال امپراطوری، جماهیر شوروی، روسیه گورباچف، عباسیه حضرت ابوالفضل العباس دزفول، علمدار بصیرت، کمونیسم، مارکسیسم، سوسیالیسم، سرمایه داری، معنویت، دین، اقتصادی، اجتماعی،


وبلاگ علمدار بصیرت

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل نوشته‌ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Future Google PR for alamdarebasirat.mihanblog.com - 3.11

  Top Blog
  برای انتخاب ما بعنوان وبلاگ برتر کلیک کنید
  اوقات شرعی ماهانه
  اوقات شرعی کامل
زیارت مجازی
تدبر در قرآن
دانشنامه عاشورا
دانشنامه مهدویت
وصیتنامه شهدا