تبلیغات
وبلاگ علمدار بصیرت عباسیه حضرت ابوالفضل العباس دزفول - نتیجه بعثت پیامبر پس از 14 قرن
 
عباسیه حضرت ابوالفضل العباس دزفول
« علمدار بصیرت »
درباره وبلاگ


«علمدار بصیرت»

دیروز از هر چه بود گذشتیم...
امروز از هر چه بودیم!
آنجا پشت خاکریز بودیم و...
اینجا در پناه میز!
دیروز دنبال گمنامی بودیم و...
امروز مواظبیم ناممان گم نشود!
جبهه بوی ایمان می‌داد...
اینجا ایمانمان بو می‌دهد
الهی
نصیرمان باش تا «بصیر» گردیم...
بصیرمان کن تا از مسیر برنگردیم...
و آزادمان کن تا اسیر نگردیم

سردار شهید نورعلی شوشتری


مدیر وبلاگ : مجید فقیهی
آخرین نوشته‌ها
نظرسنجی
وبلاگ ما را چطور ارزیابی می‌کنید؟

به وبلاگ علمدار بصیرت خوش آمدید

منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات سازنده شما هستیم

بعثت پیامبر صلح و رحمت بر مسلمانان جهان مبارک
بعثت پیامبر رحمت بر مسلمانان جهان مبارک

بعثت و اهداف آن
«بعثت‏» انقلاب بزرگ بر ضد جهل، گمراهى، فساد و تباهى است و سزاوار منت‏گذارى خداوند و در بردارنده حكمت و تربیت است. بحث درباره آن گسترده، عمیق و از زوایاى مختلف قابل بررسى است. در این نوشتار به مباحثی از جمله آغاز بعثت، نخستین آیات نازل شده، منت گذاری خدا برای بعثت و فلسفه و اهداف بعثت می پردازیم.
آغاز بعثت
سرآغاز تاریخ اسلام از روزى شروع مى‏شود كه پیامبر اسلام صلى الله علیه و آله در خلوت محبوب، در دل غارى كه در دامن كوهى در شمال مكه بود، صدایى شنید:
بخوان اى محمد! (او شگفت زده) گفت: چه بخوانم؟ گفت: اى محمد!
«اقرا باسم ربك الذى خلق، خلق الانسان من علق، اقرا و ربك الاكرم، الذى علم بالقلم، علم الانسان ما لم یعلم.» (علق/آیات5-1)
بخوان به نام پروردگارت كه (جهان را) آفرید. همان كه انسان را از خون بسته‏اى خلق كرد. بخوان كه پروردگارت از همه بزرگوارتر است، همان كه به وسیله قلم تعلیم نمود و به انسان آنچه را نمى‏دانست، یاد داد.
جبرئیل به حضرت محمد(ص) فرمود:
«ارسلنى الله الیك لیتخذك رسولا»
خداوند مرا به سوى تو فرستاده است، تا تو را پیامبر این امت قرار دهم.
حضرت محمد(ص) هرساله مدتى به كوه «حرا» مى‏رفت و به عبادت و راز و نیاز و تفكر مى‏پرداخت تا این كه واقعه فوق اتفاق افتاد.
فرش تا عرش
بعثت پیامبر اسلام در سرزمین عربستان، در شرایطی اتفاق افتاد که اعراب آن زمان، آیین بت‌پرستی را اختیار نموده و اعمال قبیحی چون زنده به گور نمودن دختران، ظلم و برده‌داری، جنگ‌های خونین قبیله‌ای و دیگر اعمال مشرکانه، نمونه تمام‌عیار جاهلیت به شمار می‌آمدند. در این شرایط پیامبر رحمت و هدایت با دعوت مردم به یکتاپرستی، و پاسداشت انسانیت، احترام به بزرگتران و پدر و مادر و همسایه، اخلاق خوب و ارزش‌های اخلاقی از افرادی مشرک، انسان‌هایی شایسته و الگویی برای تمام دوران‌ها و اقوام تربیت نمود.
پس از پیامبر
پیامبر گرامی اسلام در آخرین حج خود با عنوان حجة البلاغ (حجة الوداع) جانشینان، خلفا و امامان امت خود را در محل برکه غدیر و در خطبه‌ای با همین نام برای بیش از صدهزار مسلمان حاجی بیان نمود و از ایشان برای علی بن ابیطالب به عنوان خلیفه و جانشین پس از خود، بیعت گرفت.
پس از رحلت (شهادت) پیامبر، افرادی که مانع وصیت و نصیحت پیامبر در حال احتضار شده و او را بر خلاق آیه «ما ینطق عن الهوی»، مجنون و هذیان‌گو خطاب نموده و مانع کلام رسول خدا شدند با تشکیل سقیفه پا بر بیعت خود با علی در غدیر گذاشته و خلیفه پس از پیامبر را خود مشخص نمودند. 20 سال به سکوت علی برای حفظ اسلام گذشت تا نوبت به خلافت علی رسید و پس از 5 سال اورا در محراب عبادت شهید نمودند و پس از او بنی امیه و بنی عباس و دیگر شیوخ آل غصب خلافت مانع برپایی حکومت حق و اسلام واقعی در بلاد اسلامی شدند.
شکوه بعثت پس از 14 قرن
ولی پس از 14 قرن با رهبری مسلمانی مبارز با روحی خدایی با نام امام خمینی کبیر، انقلابی اسلامی در کشور ایران و به تبع آن در جای جای سرزمین‌های اسلامی اتفاق افتاد که در نتیجه آن شاهد بیداری اسلامی و سردادن شعارهای الله اکبر در خیابان‌ها در مقابل گلوله تانک و تفنگ شیوخ ظالم و به ظاهر مسلمان توسط مردم این کشورها که خواستار حکومت اسلامی هستند می‌باشیم.
البته این جنبش حق طلبانه منحصر به کشورهای اسلامی نبوده و امروز شعارهای ضد امریکا و صهیونیسم را در جای جای جهان و نهضت‌های خواهان حق، آزادی، و برابری را در اروپا و امریکا شاهد هستیم.
به امید روزی که با ظهور آخرین منجی بشریت، شاهد فراگیری صلح و حق و عدالت و تحقق کامل اسلام ناب محمدی در سراسر جهان هستی باشیم - ان شاء الله -
و العاقبة للمتقین


نوع مطلب : ولایت فقیه و حکومت اسلامی، سیاسی، شعر و نوشته ادبی، مناسبت‌ها، 
برچسب‌ها : بعثت و مبعث، پیامبر رحمت پیغمبر اعظم رسول گرامی نبی اکرم، حضرت محمد مصطفی، خاتم الانیا صلی الله علیه و آله و سلم، حکومت، جمهوری اسلامی ایران، بیداری اسلامی، اهداف، انقلاب، علی بن ابیطالب، امیرالمومنین، خلیفه جانشین و امام، بیعت، عید غدیر، برکه و صحرا، من کنت مولاه فهذا علی مولاه، بخٍ بخٍ یا علی، ابوبکر عمر و عثمان، خلفا، سقیفه، بنی امیه، بنی عباس، شیوخ آل غصب خلافت، زنده به گور کردن دختران، بت پرستی، برده داری، ظلم و ستم، جنگ خونین قبیله ای، مشرک، الگوی اقوام و دورانها، اقرا باسم ربك الذى خلق، خلق الانسان من علق، اقرا و ربك الاكرم، الذى علم بالقلم، علم الانسان ما لم یعلم، سوره علق قرآن کریم مجید، جبرئیل، غار حرا، عبادت، تفکر، راز و نیاز، از فرش تا عرش، عربستان، جاهلیت، سرزمین ها و کشورها، رحمت و هدایت، رحمة للعالمین، احترام به پدر و مادر بزرگتران و همسایه، ارزشهای اخلاقی، حجة البلاغ الوداع، بیعت شکنی، جنبش 99 درصدی، حق طلبانه، آزادی و برابری خواهی، در غرب امریکا و اروپا، ضد صهیونیسم، ما ینطق عن الهوی، شعار الله اکبر، نهضت، ناب، و العاقبة للمتقین، ظهور و قیام آخرین منجی عالم بشریت، مهدی، آخر الزمان، علمدار بصیرت، عباسیه حضرت ابوالفضل العباس دزفول،


وبلاگ علمدار بصیرت

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل نوشته‌ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Future Google PR for alamdarebasirat.mihanblog.com - 3.11

  Top Blog
  برای انتخاب ما بعنوان وبلاگ برتر کلیک کنید
  اوقات شرعی ماهانه
  اوقات شرعی کامل
زیارت مجازی
تدبر در قرآن
دانشنامه عاشورا
دانشنامه مهدویت
وصیتنامه شهدا