تبلیغات
وبلاگ علمدار بصیرت عباسیه حضرت ابوالفضل العباس دزفول - سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی گرامی باد
 
عباسیه حضرت ابوالفضل العباس دزفول
« علمدار بصیرت »
درباره وبلاگ


«علمدار بصیرت»

دیروز از هر چه بود گذشتیم...
امروز از هر چه بودیم!
آنجا پشت خاکریز بودیم و...
اینجا در پناه میز!
دیروز دنبال گمنامی بودیم و...
امروز مواظبیم ناممان گم نشود!
جبهه بوی ایمان می‌داد...
اینجا ایمانمان بو می‌دهد
الهی
نصیرمان باش تا «بصیر» گردیم...
بصیرمان کن تا از مسیر برنگردیم...
و آزادمان کن تا اسیر نگردیم

سردار شهید نورعلی شوشتری


مدیر وبلاگ : مجید فقیهی
آخرین نوشته‌ها
نظرسنجی
وبلاگ ما را چطور ارزیابی می‌کنید؟

به وبلاگ علمدار بصیرت خوش آمدید

منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات سازنده شما هستیم

خرمشهر را خدا آزاد کرد

خرمشهر، نماد مقاومت

مقاومت 43 روزه مردم خرمشهر، فصل مهمی در هشت سال دفاع مقدس است؛ زیرا بسیاری از کارشناسان نظامی معتقدند اگر خرمشهر مقاومت نمیکرد و متجاوزان به آسانی آنجا را اشتغال میکردند، شاید سرنوشت جنگ این گونه رقم نمیخورد. این پایداری سترگ، سدّی شد در برابر اینکه عراقی ها سریع به اهدافشان برسند و توان نظامی آنها در منطقه به هم بریزد. اگر خرمشهر در همان روزهای نخست به دست عراقی‌ها می‌افتاد، دشمن به نقطه‌ای حساس دسترسی پیدا می‌کرد و آن، استفاده از بندر خرمشهر بود. از سوی دیگر، تصرف آبادان و اهواز برای دشمن، راحت و کار برای رزمندگان اسلام بسیار دشوار می‌شد.

دشمن و تلاش برای حفظ خرمشهر

فتح خرمشهر موجب سرشکستگی صدام و نیز تلخ‌کامی حامیان قدرتمند وی شد. صدام و نظامیان بعثی، همه همت، توان و تدبیر خود را برای حفظ اشغال خرمشهر، از آغاز تصرف آن به کار گرفتند و این شهر را به گمان خود به دژی نفوذناپذیر تبدیل کردند. این کار با کشیدن حصارهای دفاعی متعدد به دور این شهر، ساختن خاکریزهای دفاعی گسترده، ویرانی خانه های مردم و ایجاد میدان های مین صورت گرفت. بعثیان حتی فکر مقابله با عملیات هوایی نیروهای ایرانی را نیز کرده بودند. بر این اساس، هر جا زمینی مساعد برای فرود آمدن نیروها از هوا بود، آن ناحیه را با کاشتن عمودی تیر آهن برای اقدام نظامی از آسمان ناممکن ساخته بودند. همه این اقدامات، نشان از عزم جدی صدام برای در اختیار داشتن این شهر داشت. او حتی در نقشه های منتشر شده خود، با الحاق آن به خاک عراق نام این شهر را «مُحمّره» نامید.

فتح خرمشهر، نقطه تزلزل دشمن

پس از عملیات عظیم و پیروزمندانه فتح المبین و آزادسازی 2500 کیلومتر از خاک ایران و خوزستان قهرمان، عملیات بیت المقدس صورت گرفت و سوم خرداد، خرمشهر به دامن پاک ایران اسلامی باز گردانده شد. صدام بیان کرده بود در صورتی که ایران بتواند خرمشهر را آزاد کند، بصره را به او خواهد بخشید، در نتیجه عملیات بیت المقدس لشکرهای خود را به بصره فراخواند تا این شهر را از دست ندهد. فتح خرمشهر پس از فتح المبین، اقتدار نظامی ایران را ثابت نمود و نقش زیادی در روحیه رزمندگان ایران اسلامی و شکست هیمنه رژیم بعثی، امریکا و دیگر مستکبرین حامی آن داشت.

خونین‌شهر، شهری به وسعت اعتقاد قلبی ایرانیان

در جریان آزادسازی خرمشهر رزمندگان غیور ایران اسلامی بنا به وظیفه شرعی خود در اطاعت از امام خمینی برای آزادسازی سرزمین اسلامی از دست متجاوزان بعثی، از جای، جای کشور، دلاورانه و جانانه جنگیدند. گویی همه، اهل خرمشهر بودند. این بود که پس از آزادی خونین شهر، بر تابلو ورودی شهر این جمله نقش بست:

خرمشهر، جمعیت: 36 میلیون نفر!

قصه دلاوری‌های یاران امام روح الله را تاریخ در خود ثبت کرد تا جهانیان بدانند که ما با وجودی که قصد تهاجم و تجاوز، در سر نداریم ولی اگر دشمن، پا را از گلیم خود دراز نموده به ایران اسلامی دست به تجاوز برد، فتح المبین و بیت المقدس که نه، این بار از صحنه روزگار نیستشان می‌کنیم. ما آمادگی برافراشتن پرچم یا مهدی را بر فراز قدس شریف را داریم و منتظر آن روز هستیم.

ما همـان نسل جـوانیم که ثابت کردیم
در ره عشـق، جگـردارتر از صـد مردیم
وای اگر شور جهادی به سر افتد ما را
تیر خیبـر به سر دشمن خود می‌باریم

تعجیل در فرج صلواتنوع مطلب : شهید- شهادت و دفاع مقدس، سیاسی، مناسبت‌ها، 
برچسب‌ها : فتح و پیروزی، خرمشهر را خدا آزاد کرد، امام خمینی، عملیات بیت المقدس، فتح المبین، روز مقاومت ایثار و پیروزی، 4 چهارم خرداد، 43 روزه، بصره، محمره، صدام، یگان‌های ارتش بعثی، دشمن، جنگ ایران و عراق، دفاع مقدس، حماسه، خونین شهر، رزمندگان اسلام، یاران روح الله، تزلزل، نماد، متجاوزان، سرنوشت، پایداری، توان نظامی، بندر، تصرف، آبادان، اهواز، همت، دژ نفوذ ناپذیر، خاکریز، میدان مین، نیروهای هوایی، فرود، آسمان، نقشه، خوزستان، قهرمان، اقتدار، روحیه، هیمنه، رژیم، مستکبرین، اعتقاد قلبی، سرزمین، دلاورانه، جانانه، دلاوری، بر افراشتن پرچم یا مهدی بر فراز قدس شریف، منتظر، تاریخ، جهانیان بدانند، عباسیه حضرت ابوالفضل العباس دزفول، علمدار بصیرت،


وبلاگ علمدار بصیرت

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل نوشته‌ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Future Google PR for alamdarebasirat.mihanblog.com - 3.11

  Top Blog
  برای انتخاب ما بعنوان وبلاگ برتر کلیک کنید
  اوقات شرعی ماهانه
  اوقات شرعی کامل
زیارت مجازی
تدبر در قرآن
دانشنامه عاشورا
دانشنامه مهدویت
وصیتنامه شهدا